FTK Sp. z o.o.

Witamy na stronie FTK sp. z o.o.

FTK Sp. z o.o.

LIDER BRANŻY TYTONIOWEJ

FTK Sp. z o.o.

NR 1 w REGIONIE

"TYTOŃ TO NASZA PASJA"

Tytoń przemysłowy

OFERTA FTK sp. z o.o. Tytoń Przemysłowy

 

Tytoń typu Virginia  

 

Pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Stanowi podstawę produkcji dobrych gatunków papierosów typu amerykańskiego i powinien odznaczać się jasnym zabarwieniem, dobrą treściwością oraz dostateczną zawartością nikotyny i węglowodanów. Najlepsze warunki uprawy są w klimacie umiarkowanym i ciepłym, na lekkich piaszczystych glebach, nawożonych w sposób zapewniający dobry, ale nie za silny wzrost roślin. Suszenie odbywa się w suszarniach z systemem wentylacji, umożliwiającym utrzymanie odpowiedniej temperatury i wilgotności.

 

Tytoń typu Burley

 

Podobnie jak Virginia pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Wymaga umiarkowanego klimatu, średnio żyznych gleb i dość intensywnego nawożenia. Jest suszony powietrznie, dzięki czemu uzyskuje się odpowiednią strukturę liści i bardzo wysoką chłonność, wykorzystywaną przy aromatyzowaniu wyrobów tytoniowych. Odpowiedni dobór odmian pozwala uzyskiwać surowiec o wysokiej zawartości nikotyny. W przypadku dosuszania blaszki i nerwów w suszarniach otrzymuje się jasno zabarwiony materiał wypełniający.  

 

Tytoń typu Kentucky  

 

Tytoń papierosowy ciemny suszony powietrzem z możliwością dosuszania i wędzenia – Kentucky wymaga gleb żyznych, intensywnego nawożenia, szerokiej rozstawy, wczesnego ogławiania i dokładnego pasynkowania. Suszony jest w suszarniach nad otwartym ogniem z twardego drewna, dzięki czemu podlega jednocześnie wędzeniu i nabiera typowej barwy, posmaku i zapachu (wędzonych śliwek).